Drobečková navigace

Úvod > Akce.cz

Akce.cz


CATCH TRIO (NĚMECKO)

Místo
Univerzitní 225, 77900 Olomouc
Datum konání
Typ

MusicOlomouc 20189.–23. 10. 201810. ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby CATCH TRIO se snaží zasáhnout (to catch) publikum virtuózním dialogem mezi různými témbry klarinetu, violoncella a klavíru, radostí ze společného vytváření hudby či neúnavným hledáním sdíleného zvuku. Boglárka Pecze (klarinet), Eva Boesch (violoncello) a Sun-Young Nam (klavír) se setkaly během stipendijního pobytu v Akademii Ensemble Modern ve Frankfurtu a následně založily Catch Trio, nazvané podle skladby Catch Thomase Adèse. Vedle klasické hudby je soudobá hudba jedním z hlavních zájmů tohoto hamburského souboru. Během dosavadní šestileté existence Catch Trio spolupracovalo se skladateli jako Mark Andre, Georges Aperghis,Beat Furrer a Helmut Lachenmann, jejichž hudbu také nahrálo na CD či pro rozhlas. Debut tria na CD (in between) vyšel v roce 2014 v péči společnosti col legno, která vydala i následující album Sanh (2016), nominované na Preis der deutschen Schallplattenkritik. Nahrávku se skladbou AER Beata Furrera vydala firma KAIROS. Trio obdrželo cenu Hermanna a Mileny Ebelových (2012), cenu banky Berenberg (2014), cenu Dwighta a Ursuly Mamlokových (2018). Trio vystoupilo na koncertech v Německu, Francii, Rakousku, Španělsku, zemích Beneluxu, Slovinsku, Chorvatsku, Maďarsku, Švýcarsku a na festivalech jako Ultraschall Berlin, Musica Strasbourg, Mezinárodní letní kurzy pro novou hudbu v Darmstadtu, Klangspuren Schwaz nebo Wittener Tage für neue Kammermusik. Členky tria jsou zapojeny také do hudební edukace. Od letního semestru 2014 působí na Vysoké škole hudební v Hamburku, kde se jako rezidenční soubor podílejí na workshopech pro studenty skladby. V obdobné roli se představily také při kompozičním workshopu Louder, uspořádaném pro děti na festivalu Klangspuren Schwaz. V roce 2016 trio iniciovalo vznik vlastní koncertní řady Ohrknacker, v níž je na každém koncertě uvedeno soudobé dílo zkomponované přímo pro soubor. PRODEJ VSTUPENEK: v Informačním centru Olomouc a před zahájením koncertu v místě konání. VSTUPNÉ: jednotlivé koncerty 150/80 Kč a permanentka na celý festival 450/250 Kč.

Více

Kurz filozofie a psychologie Východu a Západu

Místo
Soudní 5, 76001 Zlín
Datum konání

Tento kurz nabízí přehled nejvýznamnějších základních poznatků o člověku, univerzu, životě a společnosti, které nám zanechaly civilizace Východu i Západu.Utváří opravdový pramen inspirace pro člověka, který si klade velké otázky a čelí osobním a společenským výzvám života. https://www.akropolis.cz/kurz-filozofie

Více

ORCHESTR BERG (PRAHA) & PETR KUBES

Místo
Univerzitní 225, 77900 Olomouc
Datum konání
Typ

MusicOlomouc 20189.–23. 10. 201810. ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby Slavnostní koncert k 100. výročí ČSR Orchestr BERG Je špičkové těleso, které již řadu let přináší svěží vítr na českou hudební scénu — uvádí inovativní a zároveň divácky atraktivní projekty kombinující současnou hudbu s tancem, filmem, divadlem, projekcemi apod. Vystupuje často mimo tradiční koncertní sály. Orchestr BERG je jediným českým orchestrem, který pravidelně objednává a ve světových premiérách na svých akcích uvádí novinky českých skladatelů především mladé generace. Má tak na svém kontě již více než stovku světových premiér. V českých premiérách také představuje tvorbu těch nejvýznamnějších zahraničních skladatelů, mimo jiné i hudební divadlo Schwarz auf Weiss Heinera Goebbelse, hudebně filmový kus Up—close Michela van der Aa, unikátní celovečerní kompozici In vain Georga Friedricha Haase nebo legendární dílo Györgye Ligetiho Poème symphonique pro 100 metronomů. Orchestr BERG uvedl celou řadu vlastních originálních projektů, například ve spolupráci s tanečníky 420PEOPLE, režisérkou Petrou Tejnorovou, choreografkou Mirkou Eliášovou nebo režisérským duem SKUTR. Spolupracuje také s nejvýznamnějšími českými kulturními organizacemi, mezi nimiž jsou například Národní divadlo Praha, Židovské muzeum v Praze, Centrum současného umění DOX, festivaly Struny podzimu, Pražské jaro, Hudební fórum Hradec Králové ad. Věnuje se i edukativním projektům. PRODEJ VSTUPENEK: v Informačním centru Olomouc a před zahájením koncertu v místě konání. VSTUPNÉ: jednotlivé koncerty 150/80 Kč a permanentka na celý festival 450/250 Kč.

Více

LEE & ANEŽKA STECOVÁ U MLOKA

Datum konání
Typ

V mločím sklepení bez návykových látek, zato s otevřenou myslí...

Více

Žalman aneb Naslouchám tichu Země - kinokavárna

Datum konání
Typ

Inscenovaný dokument přináší uhrančivý příběh muže, který ve stovkách svých písniček dokázal vybudovat svět, v němž je spoustě lidí dobře. Folkový písničkář Pavel Žalman Lohonka je dnes už legendou. Díky několika filmově propojeným příběhům zjistíme, jak a proč se jí stal. Žalmana poznáme hned v několika životních rolích: jako věrného přítele, hlasitého kumpána, umanutého muže, který pevně věří ve věci, jež nás přesahují, praktického člověka, otce a dědečka, který si v lecčems uchoval dětské vidění světa. A také jako venkovana přesazeného do velkého světa, jehož intuice bezpečně provedla i náročnými životními zkouškami, věčného nomáda, který dlouho nevydrží na jednom místě, jihočeského patriota s právem nosit skotský titul Lord, a především jako hudebníka, který má dar zaslechnout to, co jiní neslyší... Režie: Zdeněk Gawlik Hrají: Pavel Lohonka Dokumentární / Drama Česká republika, 2018, 77 min.

Více

TONY MACALPINE (US)

Datum konání
Typ

Jméno Tony MacAlpine je synonymem pro moderní kytarovou virtuozitu. Ať už vystupuje jako sólový hráč, člen kapel nebo jako producent, Tony MacAlpine neustále potvrzuje, že patří mezi nejinspirativnější a nejtalentovanější hudebníky současnosti. Ve své hudbě nejčastěji představuje originální fúze hudebních stylů jako jsou jazz, hard rock/metal nebo klasická hudba. Během své 30-ti leté kariéry vyprodukoval, napsal anebo zaranžoval třináct sólových instrumentálních alb. Kromě toho vydal čtyři desky se svým jazz-fusion projektem CAB, tři nahrávky zplodil jako člen progresivní rockové formace Planet X. Jako nájemný hráč se podílel na bezpočtu dalších nahrávek mnoha dalších umělců. Věhlas mu přineslo zejména působení po boku dalšího kytarového mága Steva Vaie, se kterým vytvořil jednu z nejsilnějších kytarových dvojic hudební historie.Na aktuálním evropském turné, jehož olomoucká zastávka se uskuteční 24.října 2018, bude Tony MacAlpine propagovat své aktuální album nazvané Death Of Roses. Na koncertech ho doprovodí Peter Griffin na baskytaru a Gergo Borlai na bicí. Místa k sezení se nerezervují. Kdo dříve přijde sedí. Zbytek na stání.

Více

Přednáška: Staré a krajové odrůdy ovoce na Kroměřížsku

Místo
Gen. Svobody, Kroměříž
Datum konání

Přednášku "Staré a krajové odrůdy ovoce na Kroměřížsku" Vám představí Ing. Martin Posolda, Ph.D."Sběr a později i pěstování ovoce má v lidské společnosti letitou tradici. Dějiny ovocnářství mají řadu zajímavých momentů, stejně jako jeho historie na Kroměřížsku. Právě tuto historii přádnáška poodhalí, zároveň představí zajímavosti se současného mapování starých sadů a místních odrůd. Odrůdy našich předků nebudou představeny pouze na obrázcích, ale bude si možné přímo prohlédnout plody z letošní sklizně a také ledacos ochutnat."Termín: čtvrtek 25. 10. 2018 do 17.00 hod.Přednáškový sál Květné zahrady.Vstupné: 30 Kč **vstup zdarma pro majitele celoroční vstupenky do Květné zahrady (je nutné fyzicky předložit) www.nczk.czwww.zamek-kromeriz.cz

Více

15. 10. Tereza

Zítra: Havel

Akce v okolí

Zasedání ZO 2018

jsou plánována    

Služby Czech Pointu

Pondělí, středa
8:00-11:30 h 12:30-16:30 h
Úterý
8:00-11:30 h 12:30-14:30 h

CzechPoint
cp_logo_3D_nahled.jpg

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

Kraj pod Hostýnem ožívá

http://hostynsko.cz/

MAS Partnerství Moštěnka

http://www.mas-mostenka.cz

smscr_505x287[2].png

Interaktivní malovaná mapa Přerovsko

Klikněte pro načtení mapy
prerovsko[1].jpg

Návštěvnost stránek

303931
obec Bochoř patička