Drobečková navigace

Úvod > Současnost

Současnost

Obec spravuje jedenáctičlenné zastupitelstvo. Starostou pro volební období 2018-2022 se stal pan Tomáš Volek.Bochoř hasiči - hostorická fotka

V obci je základní škola, mateřská škola, knihovna, pošta, kostel, lázně, sokolovna, obchody se smíšeným zbožím, restaurace a letní zahrádka. V Bochoři působí také několik spolků. Mezi nejaktivnější patří Sbor dobrovolných hasičů, SK Bochoř, základní organizace českého svazu chovatelů, základní organizace českého svazu zahrádkářů, klub seniorů a MS Hloužek.

Sbor dobrovolných hasičů pracuje v obci od roku 1910 a v posledních letech se zaměřil i na práci s dětmi. Kromě toho, že jsou mladí hasiči školeni pro službu ve sboru, mají dostatek prostoru pro soutěže, Mikulášskou nadílku, vodění medvěda a podobné aktivity.  

V sokolovně se scházejí občané všech věkových kategorií k fotbalu, kondičnímu cvičení, volejbalu, nohejbalu i stolnímu tenisu. SK Bochoř pořádá také soutěže pro děti, zájezdy a taneční zábavy.

Chovatelé každoročně první květnovou neděli, o bochořských hodech, organizují výstavu drobného zvířectva. Ve stejném termínu od roku 1986 pořádá knihovnice výstavy obrazů, grafiky, keramiky, šperků, klobouků, batikovaných textilií a knih. Zhruba v polovině října se k ní přidávají zahrádkáři při další tradiční výstavě, nazvané Krásy podzimu, kde příjemný prožitek z výtvarných prací umocňuje barevné kouzlo stovek chryzantém, které pěstuje Ing. Kubela.

Klub seniorů se schází měsíčně a toto setkání je většinou spojeno s malou taneční zábavou.  

Bochoř zaplavená částV roce 1997 postihla obec povodeň, která si naštěstí nevyžádala lidské životy. Padlo jí však za oběť 70 domů a celkové škody na zemědělských porostech, komunikacích, kanalizaci, veřejném osvětlení, obecních budovách, plynovém vedení a zvířatech dosáhla částky 99 milionů Kč. Díky solidaritě, sbírkám, dotacím, všemožné humanitární pomoci a přičinlivosti bochořských občanů byl už v září roku 1998 zprovozněn nově postavený Dům pro seniory a o Vánocích téhož roku se stěhovali bochořští občané, které stoletá voda připravila o střechu nad hlavou, do 38 nových obecních bytů. Většina materiálních škod byla odstraněna. Byly opraveny komunikace, stávající kanalizace, veřejné osvětlení, místní rozhlas, celkovou úpravou prošla i veřejná prostranství.

V roce 2003 se obci podařilo s využitím státní dotace dokončit rekultivaci staré uzavřené skládky. Technické provedení celé akce dalo vzniknout dvěma umělým svahům, které na rovinaté Hané ocení v zimních měsících především děti. Rekonstrukcí obecního domu  vznikly nové prostory pro obecní knihovnu. Díky dotacím bylo v tomto volebním období vybudováno dětské hřiště, zrekonstruována sokolovna, obecní úřad, základní škola. Velkou investiční akcí je nová kanalizace v obci.

V roce 2010 odkoupila obec od Statutárního města Přerov objekt lázní.

 

27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

Zasedání ZO 2023

jsou plánována na 22.02., 22.03., 19.04., 24.05., 28.06., 25.09., 23.10., 22.11., 18.12.

Služby Czech Pointu

Pondělí                                 08-11:30 h   12:30-16:30 h
Středa                                 08-11:30 h   12:30-16:30 h

CzechPoint
cp_logo_3D_nahled.jpg

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

Síť pomoci Moštěnka

https://sitpomoci.cz/

MAS Partnerství Moštěnka

http://www.mas-mostenka.cz

smscr_505x287[2].png

Interaktivní malovaná mapa Přerovsko

Klikněte pro načtení mapy
prerovsko[1].jpg

Návštěvnost stránek

502922
obec Bochoř patička